Vyhľadávanie

90% milionárov zbohatlo investovaním do nehnuteľností. Prečo je to tak?

Nehnuteľnosť nemožno stratiť ani odcudziť, ani ju nemožno odobrať. Zakúpené zdravým rozumom, zaplatené v plnej výške a starostlivo udržiavané, sú nehnuteľnosti najbezpečnejšou investíciou na svete. “- Franklin D. Roosevelt

Nehnuteľnosti sú skutočne jednou z najvýnosnejších a najbezpečnejších investícií. Pretože nehnuteľnosti sú skutočné a do nehnuteľností je vždy dobré investovať, navyše neustále zvyšujú svoju hodnotu a prekonávajú tak ďalšie investície. A ceny nehnuteľností a pozemkov v atraktívnych turistických lokalitách v Chorvátsku neustále rastú a sú pomerne stabilné, čo je jednou z najväčších výhod pre ich majiteľov.

Vždy je vhodný čas na kúpu nehnuteľnosti

Nehnuteľnosti sú vždy veľkou a inteligentnou investíciou, pretože poskytujú oveľa viac príležitostí ako iné typy investícií. Nehnuteľnosti sa dajú kúpiť so zámerom ďalšieho predaja, ale ak sa trh vydá zlým smerom, vždy sa dajú prenajať. Nehnuteľnosti možno tiež refinancovať, renovovať, rozvinúť, rozdeliť alebo pridať pozemky. A práve táto flexibilita investícií je jedným z hlavných dôvodov, prečo toľko milionárov zbohatlo najmä nákupom nehnuteľností.

Ľudia budú vždy potrebovať bývanie

Nehnuteľnosti sú akousi potrebou a ľudia budú vždy potrebovať bývanie. Nie sú však iba miestom bydliska, ale aj miestom, ktoré je možné premenením zmeniť na zdroj príjmu. Nehnuteľnosti sú dôležitou investíciou, ktorá sa výrazne líši od finančných aktív, a vždy sa oplatí mať ich.  Počet nových nehnuteľností je každý rok svedkom rastúceho trhu s nehnuteľnosťami. Ponuka nasleduje po dopyte a dopyt stále rastie, takže investovanie do nehnuteľností je vždy správnym a inteligentným rozhodnutím.

Kúpa nehnuteľnosti je veľmi lukratívne obchodné rozhodnutie

Aj keď mnohí hovoria o kríze, trh je silný a má rastúce ceny a transakcie. Keďže ponuka nehnuteľností na trhu je pomerne obmedzená, budú mať vždy určitú hodnotu. Jednoduchý ekonomický zákon ponuky a dopytu diktuje, že tovar alebo služba, po ktorej je veľký dopyt, budú vždy platné, a ak sa dopyt zvýši viac ako ponuka, cena stúpne.

Kúpa nehnuteľnosti je investíciou do budúcnosti

Nákup nehnuteľností v Chorvátsku z mnohých dôvodov je veľkou investíciou do budúcnosti. Potvrdzuje to stúpajúci cenový trend a veľký záujem cudzincov o nákup nehnuteľností v Chorvátsku, najmä Nemcov, Slovákov, Čechov a Slovincov. Pretože realitný trh je výrazne ovplyvnený cestovným ruchom, a preto ceny nehnuteľností v niektorých častiach Chorvátska nikdy neklesnú. Okrem toho korona kríza výrazne zmenila nákupné návyky ľudí, ktorí teraz utrácajú viac za dlhodobé veci, ako sú nehnuteľnosti, a menej za krátkodobé potešenie.

Investovanie do nehnuteľností je jednou z najpopulárnejších foriem investovania z nejakého dôvodu a môže skutočne priniesť investorom veľký príjem, ak ide o dobrú polohu, cenu a stav nehnuteľnosti. Kúpa nehnuteľnosti si však vyžaduje veľa odhodlania a veľa času na vyriešenie všetkých právnych konaní pred a po predaji, preto je vždy najlepšie obrátiť sa o pomoc s profesionálnou agentúrou, ako naša realitná kancelária REAL21, špecialista na rekreačné nehnuteľnosti na horách a pri Chorvátskom mori.

Aj keď je Chorvátsko nádherné, je relatívne malá krajina s približne 6 000 kilometrami pobrežia. A ako také je jedinečné a stále takmer neobnovené pobrežie v srdci Európy. Preto mnoho zahraničných občanov považuje kúpu nehnuteľností na Jadrane za veľmi dobrú investíciu.

Pretože nehnuteľnosti sú jednou z najobľúbenejších a najobľúbenejších investičných tried v Chorvátsku, kúpa apartmánov a domov na mori je čoraz obľúbenejšou voľbou medzi ľuďmi, ktorí chcú investovať svoje peniaze do niečoho užitočného a ziskového. Pretože ak investujete do zariadenia súvisiaceho s cestovným ruchom, a to sú najčastejšie byty, byty alebo domy na prenájom pre turistov, potom táto nehnuteľnosť určite má príležitosti na zisk.

Potenciálny príjem z nehnuteľností je veľmi dôležitou položkou pri rozhodovaní o investovaní do nehnuteľností, pretože hodnota konkrétnej nehnuteľnosti sa počíta z dlhodobého hľadiska podľa možného zisku, ktorý z nej možno dosiahnuť. Aj keď posledný pandemický rok spomalil chorvátsky cestovný ruch, už roky sleduje pozitívne trendy. Vzhľadom na to, že sa Chorvátsko čoraz viac obracia na exkluzívne formy cestovného ruchu, s infláciou, rastúcimi cenami ubytovania a nákladmi na pobreží, možno očakávať, že ceny rekreačných nehnuteľností budú naďalej stúpať.

A preto je investovanie do nehnuteľností jedným z najspoľahlivejších spôsobov zachovania a zvýšenia kapitálu. Okrem toho je to najmenej riziková forma investovania voľných peňazí do stabilného dopytu po bývaní a ich cena sa z roka na rok zvyšuje. A to je charakteristické najmä pre veľké mestá. A práve táto vyššia miera inflácie a neustály rast cien robia z tejto investície jednu z najspoľahlivejších.

A aby ste našli ideálny apartmán, apartmán alebo dom na mori, ktorý bude mať všetky požadované parametre, pozrite sa na bohatú ponuku našej realitnej kancelária REAL21

Novinky a aktuality
Prečo si vybrať nehnuteľnosť v Zadare? Naša realitná kancelária REAL21 sa špecializuje na rekreačné nehnuteľnosti na horách ale aj pri...
Najlepšia investícia je do nehnuteľností 90% milionárov zbohatlo investovaním do nehnuteľností. Prečo je to tak? Nehnuteľnosť nemožno...
6 dôvodov prečo rk Kúpa alebo predaj nehnuteľností je pre väčšinu ľudí najväčšou životnou investíciou a samotný...
Prečo investovať v Chorvátsku Prečo investovať do nehnuteľností v Chorvátsku? - stabilný a nepretržitý rast cien...
V krátkosti o nás

Naša realitná kancelária pôsobí na trhu už viac ako 13 rokov. Už niekoľko posledných rokov sa intenzívne venujeme aj predaju rekreačných nehnuteľností na Slovensku, ako aj v Chorvátsku.

Ing. Peter Smatana
konateľ