nájdeme vám vašu vysnívanú nehnuteľnosť hľadáte apartmán, alebo vilu s bazénom?
sme špecialisti na Chorvátske nehnuteľnosti investujte s nami...
Vyhľadávanie

Kúpa alebo predaj nehnuteľností je pre väčšinu ľudí najväčšou životnou investíciou a samotný proces je pre mnohých komplikovaný, riskantný, zložitý a stresujúci, najmä ak sa do nich zapoja sami. Preto sa toto veľké finančné úsilie dá najlepšie dosiahnuť pomocou profesionálnej agentúry, ktorá je poistená a ktorá nenecháva nič na náhodu, a ktorá profesionálne a bezpečne vykoná celý proces sprostredkovania nákupu a predaja nehnuteľností.

Existuje veľa argumentov v prospech angažovania realitnej kancelárie, tu sme pre vás vybrali podľa nás šesť najdôležitejších:

1. KONTROLA A PRÍPRAVA NEHNUTEĽNOSTÍ

Pri každej nehnuteľnosti je nevyhnutné skontrolovať jej stav v pozemkovej knihe ( obdoba nášho katastra ) , pretože je v nej zapísané vlastníctvo. V pozemkových knihách je možné skontrolovať, či na pozemku nie sú bremená, hypotéky alebo pečate. Ale, aj keď je stav v pozemkových knihách ‚čistý‘, kupujúci si môže stále kúpiť ‚mačku vo vreci‘. Kvalitná licencovaná agentúra dôkladne skontroluje každú z jej nehnuteľností, aby každá nehnuteľnosť, ktorú ponúka, bola úplne bezpečná, so všetkými potrebnými povoleniami. A práve hĺbková kontrola a kvalitná príprava nehnuteľnosti sú hlavným základom toho, aby celá kúpa prebehla hladko a bez problémov.

2. ODBORNÁ REKLAMA

Vytvorenie inzerátu je kľúčovým krokom pri predaji nehnuteľnosti, pretože kupujúci prostredníctvom nej získa požadovanú nehnuteľnosť. Realitná kancelária bude inzerovať nehnuteľnosť vhodným spôsobom prostredníctvom rôznych reklamných kanálov v špecializovaných domácich a zahraničných médiách pre inzerciu nehnuteľností. Takto výrazne ušetrí každému klientovi čas a peniaze, ktoré by strávil reklamou a platbou za jednotlivé reklamy, a nehnuteľnosť v reklame predstaví najlepším možným spôsobom s cieľom čo najrýchlejšie a efektívnejšie osloviť požadovaného zákazníka. 

3. VEDOMOSTI A SKÚSENOSTI

Väčšina ľudí nie je dostatočne vzdelaná v oblasti realitného trhu, zatiaľ čo realitná kancelária sa venuje tejto činnosti každý deň, preto si maximálne uvedomuje všetky nevýhody a výhody tohto trhu. A práve prostredníctvom neustáleho monitorovania trhových trendov ponúka agentúra vedomosti a skúsenosti, aby bol každý krok nákupu a predaja úspešný. Realitná kancelária navyše poskytuje každému klientovi maximálnu bezpečnosť pri nákupe alebo predaji nehnuteľností, pretože disponuje poistením a rôznymi odbornými znalosťami a dobre sa orientuje vo všetkých právnych predpisoch, stavebníctve, architektúre, energetickej efektívnosti, financiách, zmluvných vzťahoch a administratívnych postupoch.

4. ŠETRENIE PENAZÍ A ČASU

Či už sa jedná o predaj alebo kúpu nehnuteľností, agentúra vám určite ušetrí čas a peniaze, minimálne tým že sa nemusíte o nič starať a vďaka poisteniu realitnej kancelárie aj bez obáv o svoje peniaze. Okrem toho môžu kedykoľvek požiadať agentúru o právne alebo praktické rady, ktoré by inak museli hľadať sami. Realitná kancelária je vlastne kvalitné spojenie medzi kupujúcim a predávajúcim, ktoré v konečnom dôsledku šetrí čas a peniaze, pretože profesionálne zastupuje svojich klientov, sprostredkováva rokovania a usiluje sa o uzatváranie zmlúv k spokojnosti oboch strán v čo najkratšom čase.

5. RIEŠENIE PROBLÉMOV

Ak nastane problém na nehnuteľnosti alebo dôjde k nedorozumeniu medzi kupujúcim a predávajúcim, urobí agentúra a jej profesionálny tím všetko pre to, aby problém vyriešili čo najrýchlejšie a najjednoduchšie. Pretože je skutočne v záujme agentúry, aby bol predaj úspešný a aby boli nakoniec všetky strany spokojné. Pretože hlavným cieľom celého procesu nákupu a predaja je uzavrieť obchod za spravodlivých podmienok v záujme všetkých strán.

6. PRÁVNE ZABEZPEČENIE

Pretože pre väčšinu ľudí je nehnuteľnosť tým najcennejším majetkom, ktorý kúpia alebo predajú, je nesmierne dôležité, aby sa klienti cítili bezpečne, a aby obchodovali s minimálnym rizikom. A je to realitná kancelária, ktorá zaisťuje, aby všetky zmluvné strany dohody, ktorá je uzavretá, boli právne chránené a vždy upozorní na zjavnú nezrovnalosť alebo riziko. Realitní makléri taktiež poznajú najlepších odborníkov vo svojom odbore, právnikov, notárov, architektov, staviteľov, ku ktorým odkážu svojich klientov na ďalšie rady a jednoduchší proces nákupu a predaja.

V každom prípade je angažovanosť realitnej kancelárie určite správnym rozhodnutím, pretože bude mať určite za následok rýchlejší predaj nehnuteľností a navyše ušetrí každému klientovi veľa času a nervov. Práve z tohto dôvodu nie je provízia účtovaná agentúrou výdavkom, pretože získava oveľa vyššiu hodnotu ako peniaze, a to je bezpečnosť, voľný čas a menej stresu.

Novinky a aktuality
Prečo si vybrať nehnuteľnosť v Zadare? Naša realitná kancelária REAL21 sa špecializuje na rekreačné nehnuteľnosti na horách ale aj pri...
Najlepšia investícia je do nehnuteľností 90% milionárov zbohatlo investovaním do nehnuteľností. Prečo je to tak? Nehnuteľnosť nemožno...
6 dôvodov prečo rk Kúpa alebo predaj nehnuteľností je pre väčšinu ľudí najväčšou životnou investíciou a samotný...
Prečo investovať v Chorvátsku Prečo investovať do nehnuteľností v Chorvátsku? - stabilný a nepretržitý rast cien...
V krátkosti o nás

Naša realitná kancelária pôsobí na trhu už viac ako 13 rokov. Už niekoľko posledných rokov sa intenzívne venujeme aj predaju rekreačných nehnuteľností na Slovensku, ako aj v Chorvátsku.

Ing. Peter Smatana
konateľ