Vyhľadávanie

Naša realitná kancelária REAL21 sa špecializuje na rekreačné nehnuteľnosti na horách ale aj pri Chorvátskom mori. Ktorú lokalitu si však v Chorvátsku vybrať?

Našim klientom odporúčame Zadar a okolie ako najvhodejšie miesto kde investovať do nehnuteľnosti. Prečo? Vybrali sme pre Vás na základe našich skúseností 5 naj dôdvodov:

 

1. Podnebie a vzdialenosť zo Slovenska

Pre Slovákov je obľúbenou destináciou Istria pretože je to naše najbližšie more. Najviac je nvštevovaná v letných mesiacoch a teda v najteplejšom období roka. Áno pre dovolenkárov je to super, ale ak ste sa rozhodli vlastniť nehnuteľnosť a tráviť v Chorvátsku omnoho viac času ako dovolenkári budete potrebovť čo najdlhšie príjemné počasie. A to najmä mimosezóny keď nebudú mestá preplnené turistami a vy si môžete užívať úplnú pohodu. A práve preto že sa nachádza Istria v severnej časti Chorvátska počasie tu zvykne byť vrtkavé a samozrejme zima prichádza omnoho skôr a odchádza neskôr ako v južnejších častiach Chorvátska. Ale samozrejme Istria je nádherný kus Chorvátska plná zelene a krásnych miest. Reálne však v porovnaní so Zadarom sa dokážete pripraviť o dva až tri mesiace sezóny. Samozrejme najideálnejšie počasie je na juhu v okolí Dubrovníka, ale treba si uvedomiť vzdialenosť zo Slovenska, resp. 3 hodiny cesty naviac oproti Zadaru. Preto volíme Zadar a okolie ako najlepšiu lokalitu pre investíciu.

 

2. Čistota mora, ostrovy, mestá a hory

Okolie Zadaru sa môže pochváliť najkrajšou scenériou v Chorvátsku. Na jednej strane krásne čisté more vďaka morským prúdom a za chrbtom majestátne pohorie Velebit ( 1758mnm ), veľké množstvo blízkych ostrovov predurčujú Zadar ako skvelé miesto na výlety kde sa nikdy nebudete nudiť. Ostrovy majú výbornú dostupnosť lodnou dopravou - trajekty a taxíky, množstvo požičovní lodí, veľké i malé maríny a výborná sieť cyklochodníkov. Súostrovie Kornati - národný park, dostupný loďou je určite jedným z najkrajších miest v celom Chorvátsku. Národný park Krka, národný park Paklenica, a národný park Plitvické jazerá všetko v blízkom okolí tohto nádherného mesta. Preto volíme Zadar a okolie ako najlepšiu lokalitu pre investíciu.

 

3. Moderné mesto ale aj historická hodnota

V Zadare nájdete úplne všetko ako napr. v Bratislave. Medzinárodné letisko ( dúfame čoskoro v pravidelnú linku z Bratislavy ), všetky obchody cez veľké nákupné centrá až po luxusne butiky v historickom centre. Predajne stavebnín, nábytku, záhradné centrá, Vám umožnia naplno rozvinúť vašu kreativitu pri zariaďovaní budúcej nehnuteľnosti. Sieť servisov pre automobily takmer všetkých značiek, opravovne bicyklov, či športové obchody. 3 maríny, benzínová pumpa pre lode. Išli by ste len tak na výlet do Talianska? To nie je v Zadare problém - z miestneho prístavu premáva pravidelná linka do Talianskej Ancony a tiež trajekty na všetky okolité ostrovy. Medzi moje najoblúbenejšie činnosti v poslednej dobe patrí nasadnúť s bicyklom na trajekt a spraviť si výlet na niektorý z ostrovov, s dobrou reštauráciou. Alebo len tak sa pomotať po meste navštíviť pamiatky z obdobia rímskej ríše z 3 storočia, unikátny morský orgán, pozdrav slnku alebo miestnu tržnicu s rybarnicou. Veď vyberte sa objavovať sami a keď budete unavení stále sú tu tie najlepšie reštaurácie a kaviarne. Preto volíme Zadar a okolie ako najlepšiu lokalitu pre investíciu.

 

4. Okolie Zadaru a hodnota nehnuteľnosti

Slováci hľadajú pre svoju investíciu skôr pokojnejšie dedinky ako rušné velkomesto. Vitajte v okolí Zadaru je to ideálna voľba. Pokoj, kľud, domácka atmosféra a veľkomesto s letiskom stále "za rohom". V podstate celé pobrežie od Zadaru na sever alebo juh je posiate menšími obcami. Stačí si len vybrať kde sa Vám bude najviac páčiť. Celé pobrežie je prepojené cyklostrasami. Všade nájdete nádherné pláže, skvele miestne reštaurácie a tiež širokú ponuku nehnuteľností od apartmánov cez pozemky až po luxusné vily. Lokalita Zadaru patrí medzi najdrahšie v Chorvátsku a teda vaša nehnuteľnosť bude vždy top v rámci celej ponuky. Nám sa najviac zapáčilo Petrčane. Túto malú obec asi 10km od Zadaru radím medzi top miesta na investíciu. Prečo? Tak najdôležitejšie je more, to je v Petrčane krásne čisté s výborným vstupom. Nie je tu množstvo apartmánov na prenájom a teda ani v top sezóne nebýva preplnené turistami, aj keď sa tu nachádzajú tri skvelé hotely pričom jeden - Falkensteiner Iadera 5* je považovaný za najlepší hotel na Jadrane. Petrčane má tiež nádhernú promenádu s reštauráciami, mestskú marínu s požičovňou motorových člnov a tiež dobrú ponuku rôznych typov nehnuteľností. Nezabudnuteľná je úžasná priateľská atmosféra ktorá sa nesie celým mestom a to najhlavnejšie je západ slnka. Dokonca Alfred Hitchcock o ňom povedal že je ešte krajší ako ten na Key West na Floride. Preto volíme Zadarské okolie ako najlepšiu lokalitu pre investíciu.

 

5. Zázemie Real21 pre slovákov

V Zadare je väčšina inštitúcii potrebných pri vybavovaní potrebných povolení pri stavbe alebo prepise nehnuteľností. Pre našich klientov zabezpečujeme profesionálne služby, v regióne pôsobíme a poznáme miestne inštitúcie. Preto väčšina úkonov prebehne rýchlo a hladko. Spolupracujeme s najlepšími odborníkmi  na nehnuteľnosti v Zadare a okolí. Našich klientov doprevádzame osobne, vždy v slovenčine, alebo češtine, tak aby ste sa pri obhliadkach cítili ako doma a dozvedeli sa všetky informácie ktoré vás budú zaujímať a zároveň tak predišli nepríjemnostiam. Pre nás je najdôležitejší spokojní klient. A preto volíme Zadar a okolie ako najlepšiu lokalitu pre Vašu investíciu.

 

Boris Kubovič

Real21

 

Novinky a aktuality
Prečo si vybrať nehnuteľnosť v Zadare? Naša realitná kancelária REAL21 sa špecializuje na rekreačné nehnuteľnosti na horách ale aj pri...
Najlepšia investícia je do nehnuteľností 90% milionárov zbohatlo investovaním do nehnuteľností. Prečo je to tak? Nehnuteľnosť nemožno...
6 dôvodov prečo rk Kúpa alebo predaj nehnuteľností je pre väčšinu ľudí najväčšou životnou investíciou a samotný...
Prečo investovať v Chorvátsku Prečo investovať do nehnuteľností v Chorvátsku? - stabilný a nepretržitý rast cien...
V krátkosti o nás

Naša realitná kancelária pôsobí na trhu už viac ako 13 rokov. Už niekoľko posledných rokov sa intenzívne venujeme aj predaju rekreačných nehnuteľností na Slovensku, ako aj v Chorvátsku.

Ing. Peter Smatana
konateľ